Dlaczego naturalne świece sojowe są najlepszym wyborem?

Jak wygląda Twoja idealna rutyna pielęgnacyjna? Weź relaksujący prysznic lub kąpiel, nałóż maskę w płachcie, zapal świeczkę sojową z olejkami eterycznymi i popijając ulubiony ciepły napój, przewracaj strony ulubionej książki. Naturalne świece sojowe zapachowe tworzą nastrój, który pozwala w spokoju robić ulubione rzeczy.

Niestety, wciąż jeszcze wiele osób nie zastanawia się zbytnio decydując się na zakup świecy. Konsumenci bardzo często koncentrują się na zapachu i ładnym opakowaniu, nie zwracając kompletnie uwagi na skład zapachowy, rodzaj wosku i czas palenia świecy. Jest to przejaw wszechobecnego konsumpcjonizmu i ignorancji. Pomału jednak brakuje na to miejsca w świecie, w którym priorytetem staje się środowisko, ekologia i zrównoważona produkcja, w myśl trendu zero waste czy cruelty free.

Czy zatem nie byłoby sensowniej wybierać świece, które spełniają swoją rolę, czyli ładnie pachną a jednocześnie nie szkodzą zdrowiu użytkownika i środowisku? Ba! Używając naturalnych sojowych świec zapachowych dodatkowo możesz poprawić swoje samopoczucie, w końcu za każdym razem odpalając naturalną świecę sojową z olejkami eterycznymi, fundujesz sobie sesję aromaterapii. Aby przybliżyć Cię do idealnego rozwiązania, specjalnie dla Ciebie wybraliśmy zestawienie najważniejszych cech luksusowych świec zapachowych z naturalnie pozyskiwanego wosku sojowego, który jest bezpieczny dla Ciebie i naszej Matki Ziemi.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o właściwościach świecy z wosku z nasion soi, najmądrzejszej ze świec. W tym artykule dowiesz się także dlaczego warto wybrać wosk sojowy zamiast parafiny, będącej pochodną rafinacji ropy naftowej.

Dlaczego naturalne świece sojowe są lepsze dla Ciebie i środowiska?

1. Naturalne świece sojowe zapachowe – są naturalne a ich produkcja zrównoważona

Nieustannie staramy się zwracać uwagę na środowisko wybierając produkty do pielęgnacji ciała i domu. Wosk sojowy wytwarza się z nasion soi; soja jest surowcem naturalnym i w 100% odnawialnym. Wybierając soję wybierasz bezpieczny, naturalny, wegański produkt.

Ponieważ wosk sojowy wytwarzany jest z soi jest idealny dla Ciebie i środowiska.

Szczęśliwie, wosk sojowy jest coraz częstszym wyborem zarówno przedsiębiorstw produkujących naturalne świece sojowe, np. małych, rodzinnych manufaktur – jak BARPAGO, jak i kupujących.

Z drugiej strony barykady w przemyśle świecowym jest wosk parafinowy wytwarzany z rafinacji ropy naftowej. Niestety, używając świec parafinowych narażasz swoje zdrowie i środowisko.

W trosce o środowisko świece sojowe BARPAGO, mają opakowania wielokrotnego użytku.

Opakowania po świecach nadają się do ponownego użycia jako pojemniki do przechowywania, możesz je także poddać recyklingowi. Dzięki ekologicznym rozwiązaniom, naturalne świece sojowe BARPAGO zostaną z Tobą na długo, również po wypaleniu! Zajrzyj do naszego artykułu, w którym podsuwamy pomysły na ponowne użycie słoików do świec.

2. Świece zapachowe z wosku sojowego mają dłuższą żywotność niż inne świece

Tradycyjne świece parafinowe spalają się szybciej

Tradycyjne świece parafinowe spalają się szybciej i mają wyższą temperaturę topnienia niż świece sojowe. Oznacza to, że wosk sojowy topi się nawet dwukrotnie wolniej niż wosk parafinowy. W przypadku świec parafinowych aromat zawarty w nich ulotni się szybciej niż byśmy tego oczekiwali, jest to ryzyko wosku o wysokiej temperaturze topnienia. Dlatego jeśli zależy Ci na trwałym zapachu na wiele godzin użytkowania, warto sięgać po naturalne świece sojowe.

Świece sojowe to nawet dwa razy dłuższe palenie

Zwykła świeca sojowa pali się prawie dwukrotnie dłużej niż świeca parafinowa, dodatkowo przez cały okres użytkowania aromat olejków eterycznych wydziela się z tą samą intensywnością. Jest to wynik niższej temperatury topnienia oraz wysokiej zawartości olejków eterycznych w świecy. Na przykład naturalne świece zapachowe sojowe BARPAGO palą się od 30 do 70 godzin, w zależności od pojemności na którą się zdecydujesz.

Jedna świeca – stała intensywność zapachu

Świece sojowe palą się przez długi czas i nadal wydzielają ten sam intensywny zapach; nawet przy częstym użytkowaniu, pojedyncza świeca może wystarczyć na miesiące.

3. Naturalne świece sojowe są nietoksyczne

Świece sojowe nie wydzielają toksyn

Ponieważ świece z wosku sojowego są całkowicie naturalne, nie zawierają żadnych potencjalnie niebezpiecznych substancji zanieczyszczających, a wydzielanie dwutlenku węgla podczas spalania jest znikome. Jest od tego rzadki wyjątek, świeczki z bawełnianym knotem nasączone… paliwem!

Wosk parafinowy jest pochodną rafinacji ropy naftowej

Główny konkurent wosku sojowego – wosk parafinowy jest natomiast produktem ubocznym oczyszczania ropy naftowej. Podczas spalania świece parafinowe uwalniają do powietrza drobne, niebezpieczne, karcinogenne (rakotwórcze) cząstki, takie jak benzen, toluen czy formaldehyd.

Dlatego naturalne świece sojowe zapachowe BARPAGO  są najbezpieczniejszym wyborem dla miłośników świec zapachowych, ponieważ podczas spalania praktycznie nie wydzielają dymu, ani niebezpiecznych toksyn. Świece sojowe BARPAGO to ekologiczny, naturalny, w pełni wegański i wolny od zanieczyszczeń produkt.

4. Rozlany wosk ze świecy sojowej jest łatwiejszy do czyszczenia

Rozlana parafina i plama gotowa…

Każdy z nas przerobił to co najmniej raz w swoim życiu. Przesuwaliśmy świeczkę lub nieumyślnie ją przewróciliśmy zanim zdążyła zastygnąć…Praktycznie każdemu z nas choć raz rozlał się wosk ze świecy na jakąś powierzchnię lub tkaninę. Wosk parafinowy jest niezwykle trudny do usunięcia z powierzchni drewnianych czy do wywabienia z tkaniny, bez pozostawienia śladu. W celu usunięcia rozlanej parafiny możesz z mniejszym lub większym skutkiem próbować użyć żelazka i bibuły w celu ponownego podgrzania rozlanego wosku z parafiny, skutek może być różny.

Rozlany wosk sojowy czyści się łatwiej

Używając naturalnego wosku sojowego nie będziesz miał więcej takich zmartwień, plamy z wosku sojowego są łatwe do usunięcia, nie pozostawią uporczywych do usunięcia plam, i nie oddziałują negatywnie na zachlapane woskiem powierzchnie. Za pomocą odrobiny mydła i gorącej wody możesz w prosty sposób usunąć wychlapany wosk sojowy. Oprócz tego więc, że będziesz przez wiele godzin korzystać z pięknych aromatycznych świec nie musisz obawiać się o trudne do usunięcia zabrudzenia z wosku.

5. Naturalne świece sojowe są bezpieczne dla Twojego domu

Bezpieczeństwo użytkowania świec sojowych

Naturalna świeca sojowa niewątpliwie pięknie pachnie, w dodatku jej użytkowanie jest bezpieczne. Jak już pisaliśmy w poprzednich paragrafach, sojowe świeczki zapachowe spalają się praktycznie bez wytwarzania dymu i emitują znikome ilości dwutlenku węgla, nie uwalniają tak ogromnej ilości szkodliwych substancji. Dodatkowo, nie wytwarzają toksyn, które osadzają się na ścianach i wyposażeniu Twojego mieszkania, w przeciwieństwie do świec wykonanych z wosku parafinowego.

Wosk parafinowy emituje niebezpieczne cząsteczki

Cząsteczki emitowane podczas spalania parafiny mają tendencję do gromadzenia się na ścianach, w postaci nieestetycznej sadzy. W rezultacie farba w Twoim domu ulega zabrudzeniu, trudnemu do doczyszczenia. Wytwarzane przez świecę parafinową związki (takie jak benzen i toluen) mogą również gromadzić się w tkaninach i dywanach, obniżając jakość powietrza w pomieszczeniach Twojego domu i narażając na niebezpieczeństwo Ciebie i Twoich domowników.

Świece sojowe to naturalny, bezpieczny wybór

Naturalny wosk sojowy jest w 100% naturalny i znacznie łatwiejszy do czyszczenia, nie emituje niebezpiecznych związków, dodatkowo świetnie rozprowadza zawarte w swoim składzie naturalne aromaty, to bezpieczny dla Twojego domu produkt. Świeca sojowa jest po prostu ekologicznym, w pełni wegańskim, naturalnym wyborem. Wybierając świecę sojową z naturalnymi olejkami eterycznymi, możesz palić świecę i jednocześnie dbać o środowisko i o swoje najbliższe otoczenie.

Wniosek | Dlaczego naturalne świece sojowe są lepsze dla Ciebie i środowiska?

Nasza oferta

W ofercie naszego sklepu znajdziesz luksusowe świece najwyższej jakości, wytwarzane z wosku sojowego, charakteryzujące się silnym aromatem, trwałością, które są produkowane z trwałych, naturalnych surowców. Ponadto naturalne świece sojowe zapachowe BARPAGO to bezołowiowe, bezdymne świece z drewnianymi knotami, zapewniające maksymalne rozproszenie zapachów naturalnych olejków eterycznych, na wiele długich godzin.

Dzięki wysokiej jakości i dbałości o każdy szczegół, paląc naturalne świece sojowe marki BARPAGO Ty i Twoja rodzina możecie w bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób, doświadczyć przyjemności, płynącej z palenia świecy zapachowej w domu.

Dbamy o środowisko na każdym etapie produkcji

Dzięki starannemu projektowi, wybierając nasze naturalne świece sojowe zyskujesz piękny zapach, dobierany pod kątem właściwości aromaterapeutycznych (bazujemy jedynie na olejkach eterycznych).

Każdemu z naszych luksusowych zapachów poświęciliśmy wiele godzin, do osiągnięcia pożądanej, optymalnej nuty zapachowej. Na każdym etapie dbamy o najmniejszy szczegół, luksusowe, eleganckie opakowania naszych świec mają ponadczasowy design, wpisujący się w każde wnętrze, a dodatkowo po wypaleniu świecy nadają się do ponownego wykorzystania. Dzięki drewnianym knotom, podczas palenia świec sojowych usłyszysz delikatne strzelanie i skwierczenie palącego się drewna, przypominające prawdziwy kominek.

Bazujemy jedynie na surowcach z pewnych, ekologicznych źródeł, począwszy od drewnianych, surowych knotów z lokalnego drewna, przez wysokogatunkowy wosk z nasion soi bez GMO, po olejki eteryczne od sprawdzonego dostawcy, który podobnie jak my dba o pełną transparentność. Każda nasza świeca zaprojektowana jest tak abyś z poszanowaniem dla środowiska zyskał pełnowartościowy, wysokogatunkowy produkt końcowy w postaci świecy sojowej.

Świece sojowe BARPAGO to produkty z duszą i sercem

W każdą świecę wkładamy serce, nasze naturalne świece sojowe są ręcznie robione, nie chodzimy na skróty, nie stosujemy półśrodków a do produkcji naszych świec używamy wyłącznie naturalnych składników. Wybierając świeczki marki BARPAGO do swojego domu lub biura zyskujesz luksusowe świece o ekscytujących zapachach, bez użycia syntetycznych olejków zapachowych.

Poznaj nasze oryginalne kompozycje zapachowe zawierające naturalne olejki eteryczne: Głęboki Relaks, Słodka Kola, Poranna Energia, Korzenne Ciasteczko, Oriental, podaruj sobie odrobinę luksusu. Wybieraj świece ze sprawdzonych źródeł i razem z nami dbaj o środowisko i jednocześnie pozwól sobie na odrobinę relaksu i odprężenia.

Będzie nam miło jeśli zechcesz zostać z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *