Naturalne olejki eteryczne na każdy nastrój

Olejki eteryczne oddziałują na nasze emocje

Prawdopodobnie nie pamiętasz co dokładnie powiedziała Ci mama danego dnia, ale na pewno pamiętasz, że Twoja mama pachniała wtedy świeżymi kwiatami pelargonii. To pamięć, która zostaje odciśnięta w naszej pamięci.

Nie jest tajemnicą, że zapach wywiera silny wpływ emocjonalny, a zapalenie odpowiedniej świecy może regulować nastrój. To jeden z powodów, dla których świece zapachowe stały się w ostatnich latach tak popularne i obecnie są produkowane z wosku sojowego!

Ładna świeca sojowa będzie cieszyć Twoje oczy, ale to zapach zawierający olejki eteryczne determinuje jej prawdziwe walory. Dobra świeca wysokiej jakości o aromaterapeutycznych właściwościach może również przekształcić twoją energię.

Pamięć węchowa a olejki eteryczne

Niektóre zapachy mogą wywołać określone emocje i odczucia, nastrój. Dlatego warto sięgać po świece zawierające olejki eteryczne, poza naturalnym, pięknym aromatem zyskasz prawdziwe działanie aromaterapii. Zastosowanie olejków eterycznych w produktach zapachowych stymuluje nasze zmysły, może pomóc także wyrobić pewne rytuały, które są kluczowe do uzyskania wewnętrznej harmonii.

Więc kiedy czytasz książkę, możesz mieć potrzebę wyciszenia i ogólnego poczucia spokoju, do tego celu sprawdzi się naturalna świeca sojowa Rossa która zawiera eteryczny olejek z drzewa herbacianego, lub Głęboki Relaks z eterycznym olejkiem lawendowym który relaksuje i odpręża. A może próbujesz się uczyć, lub wykonujesz pracę umysłową i potrzebujesz zachować skupienie i koncentrację? Wypróbuj Słodkiej Koli o wyczuwalnie cytrusowej nucie lub Porannej Energii z energetyzującym olejkiem eterycznym z kawy.

Dobrze dobraną zapachową świecą sojową możesz także stworzyć niepowtarzalną atmosferę świąt, do tego celu wypróbuj koniecznie Korzenne Ciasteczko, które odda tą niezwykle ciepłą atmosferę. A może wolisz nieco bardziej wytrwany zapach przy wigilijnym stole? Sięgnij po zapach  Świąteczny Prezent z wyczuwalną nutą jodły, pomarańczy i goździka.

Wierz lub nie, ale zapachy mogą pomóc Ci w uzyskaniu określonego nastroju i tworzą niezapomniane wspomnienia, do których z czułością będziesz wracać ilekroć poczujesz zapach, który towarzyszył Ci w danej chwili.

Jak aromaterapia wpływa na Twój nastrój?

Olejki eteryczne były i są stosowane w medycynie tradycyjnej, aromaterapii i ziołolecznictwie. Są wykorzystywane w leczeniu różnych zaburzeń psychicznych i fizycznych, chronicznych bóli głowy, bólu, bezsenności, egzem, stanów lękowych wywołanych stresem, depresji i problemów trawiennych.

Liczne badania przeprowadzone w ostatnich latach wykazały, że stymulacja zapachem ma na ludzi różne skutki psychofizjologiczne. Jedno z takich badań wykazało, że niektóre zapachy wpływają na koncentrację grupy badanych i stabilizują ich psychicznie.

Znamy już wpływ aromaterapii na emocje, przyjrzyjmy się zatem zapachom na każdy nastrój.

Poznaj ciekawe olejki eteryczne do aromaterapii – na każdy nastrój

1. Sosna, na poprawę humoru

Sosna to jeden z zapachów kojarzonych ze świętami i przywołujący na myśl radość, a więc jeden z tych, które łagodzą stres. Naturalny olejek sosnowy poprawia nastrój, oczyszcza umysł, uwalnia od stresu, dodaje energii, eliminuje zmęczenie, poprawia koncentrację i promuje pozytywne nastawienie.

Olejek eteryczny z sosny szczególnie stosowany jest przy przeziębieniach oraz infekcjach układu oddechowego. Ma silne działanie wykrztuśne, łagodzi uporczywy kaszel i katar, udrażnia drogi oddechowe, oczyszcza zatoki.

2. Róża, uczucie romantyzmu

Czy wiesz, że aromat różany to jeden z najdroższych i najbardziej egzotycznych olejków stosowanych obecnie w perfumerii? Zapach róży od dawna kojarzy się z uczuciem romantyzmu i przygody, jest bardzo zmysłowy i wykazuje działanie wyciszające. Jeśli chcesz mieć bukiet róż, który nigdy nie więdnie w słoiku, sprawdź naszą świecę sojową Rossa.

Olejek różany idealnie sprawdzi się do kąpieli, masażu (w celu nawilżenia skóry). Nadaje się do pielęgnacji skóry, czasami może powodować delikatne podrażnienia skóry. W odpowiednim stężeniu może łagodzić stany zapalne skóry i reakcje alergiczne.

3. Wanilia, pozytywna energia

Odnalezienie szczęścia w naszym zabieganym życiu może być trudne. Na szczęście liczne olejki eteryczne sprzyjają poczuciu szczęścia i pozytywnej energii. Wanilia to jeden z naszych faworytów wśród nich! Szeroko zakrojone badania wykazały, że wdychanie ekstraktu z ziaren wanilii zwiększa poczucie radości i relaksu. Zapach wanilii znajdziesz w naszej kolekcji zapachowej Korzenne Ciasteczko i Piernikowe Latte.

4. Lawenda na uspokojenie

Olejek lawendowy to jeden z najbardziej wszechstronnych i przydatnych olejków eterycznych w aromaterapii. Można go łączyć z wieloma innymi olejkami eterycznymi i jest korzystny na wiele dolegliwości i schorzeń. Lawenda jest dobrze znana ze swoich właściwości relaksujących, łagodzących napięcie i ułatwiających zasypianie. Ten zapach może pomóc Ci lepiej spać, obudzisz się szczęśliwszy. Świeca sojowa Głęboki Relaks przypomina kojący uścisk ukochanej osoby po męczącym dniu!

5. Cytrusy dla zapału

Cytryny i pomarańcze są dobrze znane z wysokiej zawartości witaminy C które. Samo wąchanie owoców cytrusowych zapewnia zastrzyk energii, bogactwo olejków eterycznych z cytrusów kryje się w ich skórce. Cytrynowe górne nuty niosą za sobą pozytywną energię, która energetyzuje każdą przestrzeń. Olejki cytrusowe mogą pomóc złagodzić niepokój i drażliwość, wykazują też działanie zmniejszające nudności. Cytrusowe olejki eteryczne,  podnoszą na duchu i mogą pomóc w walce ze stresem i depresją.

Dodatkowo, olejek cytrusowy zmniejsza wydzielanie sebum i przyśpiesza gojenie się skóry. Głęboko oczyszcza, dlatego kosmetyki zawierające olejki cytrusowe nadają się do pielęgnacji cery tłustej.

6. Uważny jaśmin

Jaśmin to perskie słowo i od wielu stuleci olejek eteryczny uzyskiwany z tego maleńkiego kwiatka o pięknym, kuszącym słodkim zapachu należy do najcenniejszych olejków stosowanych w aromaterapii i celach ceremonialnych. Jaśmin w tłumaczeniu z perskiego oznacza bowiem „dar od Boga”. Naturalny olejek eterycznych z jaśminu jest używany do medytacji, promowania harmonii, łagodzenia depresji oraz pielęgnowania uczucia radości i szczęścia.

Wniosek | Aromaterapeutyczne zapachy na każdy nastrój

Zapachy są ściśle powiązane z Twoimi emocjami i samopoczuciem. Wszyscy znamy dni, w których nie możemy zasnąć, czujemy się niespokojni lub po prostu chcemy w prosty i ekonomiczny urozmaicić aranżację naszych wnętrz. Wdychanie naturalnych olejków eterycznych skutecznie pomoże Ci wyregulować emocje i stan psychiczny.

Nasz szeroki wybór naturalnych zapachów może przybliżyć Cię do wewnętrznego szczęścia, jednocześnie zmieniając Twoją aurę. Mamy nadzieję, że omówiliśmy kilka zapachów odpowiadających Twoim codziennym nastrojom i sytuacjom. Następnym razem, gdy będziesz mieć problem z zasypianiem, mamy nadzieję że skorzystasz z dobroczynnych właściwości olejków eterycznych, zawsze możesz liczyć na niezawodny olejek eteryczny z lawendy który jest głównym składnikiem naszego flagowego zapachu „Głęboki Relaks” który osobiście trzymamy w sypialni!

Sięgnij po nasze wyjątkowe, w pełni naturalne kompozycje zapachowe stworzone specjalnie z myślą o Tobie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *