Czy dyfuzory rattanowe są bezpieczne?

Dyfuzory rattanowe – poznaj ich zalety

Utrzymanie domu w czystości i porządku wymaga wiele pracy. Nie ma jednak nic lepszego niż wejście do domu i spotkanie się ze świeżym zapachem dającym wrażenie jeszcze większej czystości. Jeśli nie masz czasu ani energii, aby utrzymać swój dom w nieskazitelnym porządku, odrobina zapachu może być tym, czego potrzebujesz. Aby zachować świeżość i przyjemne wrażenie posprzątanej przestrzeni, spraw sobie dyfuzor zapachowy.

Świece zapachowe i mgiełki do pomieszczeń idealnie nadają się do nadania twoim czterem ścianom przyjemnego, orzeźwiającego zapachu. Jeśli jednak szukasz trwalszego i długofalowego rozwiązania, wypróbuj naturalny dyfuzor zapachowy.

Dyfuzory zapachowe są dostępne w różnych rozmiarach i mogą oddawać zapach od kilku tygodni do kilku miesięcy. Jeśli obawiasz się pozostawiania świeczek bez nadzoru, dyfuzory rattanowe mogą okazać się dużo bezpieczną alternatywą. W tym artykule przedstawiamy kwestie związane z bezpieczeństwem, o których powinieneś wiedzieć przed zakupem dyfuzora zapachowego. Oto, co musisz wiedzieć.

[/vc_column][/vc_row]


Jak działa dyfuzor rattanowy?

Dyfuzor rattanowy to po prostu naczynie zawierające olejki eteryczne w roztworze nośnikowym i patyczki rattanowe. Samo naczynie może być wykonane z różnych materiałów, ale zazwyczaj najlepsze jest naczynie o nieporowatej powierzchni, np. szkło, ceramika. Rozmiar naczynia decyduje o tym, ile roztworu zapachowego może się w nim zmieścić. A tym samym o tym, jak długo zapach będzie się utrzymywał.

Patyczki rattanowe do dyfuzorów rattanowych zawierają w swojej budowie kapilary. Kapilary te działają jak maleńkie słomki, wciągające olejki eteryczne wzdłuż rattanu. Po dotarciu do końcówki patyczka, olejki eteryczne delikatnie odparowują, rozprowadzając równomiernie w powietrzu piękny zapach Twoich ulubionych olejków.


Kwestie bezpieczeństwa związane z dyfuzorami rattanowymi

Nic bardziej nie sprawia, że w domu czujesz się „jak w domu”, niż dopasowany do Ciebie i Twoich preferencji zapach. Nasuwa się jednak pytanie czy dyfuzory rattanowe są bezpieczne? Jeśli masz dzieci lub zwierzęta, być może spotkałeś się z opinią, że olejki eteryczne mogą być niebezpieczne… Zwłaszcza gdy zostaną rozproszone w domowych czterech ścianach.

Mamy dobrą wiadomość: dyfuzory rattanowe są bezpieczne, choć zalecamy pewne środki ostrożności. Dyfuzory zapachowe eteryczne nie wymagają użycia płomienia i nie wymagają rozpylania zapachu ręcznie.

Jeśli ktoś w Twojej rodzinie ma poważne problemy z układem oddechowym i oddychaniem, zachowaj ostrożność podczas używania jakichkolwiek zapachów. Jeśli używasz dyfuzora rattanowego, wybierz łagodny zapach i używaj tylko kilku patyczków rattanowych na raz. Dzięki takiemu rozwiązaniu dbasz aby zapach nie był zbyt intensywny. Dyfuzor rattanowy najlepiej jest umieścić w dobrze wentylowanym miejscu. Lepiej unikać miejsc, w których spędza się wiele czasu – takich jak salon, pokój dzienny.

Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania dyfuzora rattanowego, wybierz dyfuzor, który posiada naturalny zapach i skład. Upewnij się, że został stworzony na bazie olejków eterycznych, nie zaś ich syntetycznych odpowiedników – olejków zapachowych. Syntetyczne oleje zapachowe i nośniki chemiczne mogą być niebezpieczne, szczególnie dla osób z problemami od strony układu oddechowego (alergicy, astmatycy).

Dyfuzory rattanowe są nie tylko bezpieczną alternatywą dla świec zapachowych, ale są dostępne w szerokiej gamie zapachów. Jeśli lubisz świeże lub owocowe zapachy, wypróbuj Słodką Kolę, Głęboki Relaks lub Kwitnący Bukiet czy Rossę. Aby stworzyć ciepłą atmosferę w swoim domu, wypróbuj zapachy dla smakoszy lub drzewne, takie jak Poranną Energię lub Korzenne Ciasteczko. Stwórz wyjątkowy nastrój pomieszczenia dzięki różnorodności zapachów.


Wskazówki dotyczące korzystania z dyfuzora rattanowego

Zaletą dyfuzora rattanowego nad świecą zapachową jest to, że zapach utrzymuje się znacznie dłużej – można też łatwiej regulować intensywność zapachu. Podobnie jak w przypadku każdego rozwiązania zapachowego do domu, kluczem do sukcesu jest wiedza o tym, jak go prawidłowo używać.


Oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać dyfuzory rattanowe:


    • Umieść dyfuzor rattanowy w miejscu o dużym natężeniu ruchu – dyfuzory rattanowe działają najlepiej w pomieszczeniach o dużej cyrkulacji powietrza.

    • Pamiętaj, aby umieścić dyfuzor rattanowy na tacy lub podstawce, aby nie rozlać płynu podczas odwracania patyczków rattanowych lub napełniania naczynia.

    • Zacznij od trzech patyczków rattanowych, aby upewnić się, że zapach nie jest zbyt intensywny. W razie potrzeby dodawaj kolejne, pojedynczo, aż osiągniesz pożądaną intensywność zapachu.

    • Aby odświeżyć zapach, obróć patyczki w dyfuzorze rattanowym. Nie rób tego jednak zbyt często! Patyczki będą zbyt nasycone i mogą przestać działać.

    • Poczekaj, aż olejek całkowicie wyparuje przed ponownym napełnieniem naczynia – dodanie nowego olejku eterycznego do starego może mieć wpływ na intensywność.

Dyfuzor rattanowy firmy BARPAGO to doskonały sposób, aby cieszyć przyjemnymi, naturalnymi zapachami miesiącami. Jeśli jednak od czasu do czasu lubisz coś zmienić… Świetnym rozwiązaniem będą nasze naturalne, sojowe świece zapachowe i mgiełki do pomieszczeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *