Świeca przestała się palić – jak temu zapobiec i odratować świecę?

Co zrobić, gdy świeca przestała się palić?

Często świece przestają się palić po zatopieniu knota. Jest to problem, który zazwyczaj łatwo wyeliminować.

Aby temu zapobiec, zazwyczaj wystarczy zapoznać się z zasadami palenia świecy sojowej.

Jeśli jednak doszło już do zatonięcia knota, istnieje bardzo prosty sposób na odratowanie świecy. Znając ten prosty trik, będziesz mógł w pełni wykorzystać potencjał swojej świecy sojowej.

Świeczki potrzebują odrobiny Twojej uwagi, odwdzięczając się długim czasem palenia i pięknym zapachem.

 

Co oznacza zatopienie knota świecy?

Czym właściwie jest zatopiony knot świecy? Jest to knot, który w ogóle się nie pali lub delikatnie się tli po odpaleniu.

Stopiony wosk gasi płomień od razu po odpaleniu świecy. Lub płomień gaśnie po bardzo krótkim czasie palenia, zazwyczaj po kilku minutach lub sekundach. Niezależnie od tego, czy masz świecę z jednym knotem, czy z wieloma knotami, zatopiony knot sprawia, że ​​świeca nie pali się prawidłowo… O ile w ogóle.

Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj świecy! Mamy prosty sposób, który pomoże Ci uratować niemal każdą świecę z zatopionym knotem. Jedyne, czego potrzebujesz, to patyczki higieniczne z bawełnianymi końcówkami.

 

KROK PIERWSZY

Przygotuj bawełniane patyczki higieniczne i spróbuj zapalić ponownie knot świecy. (Jeśli twoja świeca ma więcej niż jeden tonący knot, odpal tylko jeden knot)

Jeśli knot nie chce się w ogóle zapalić, postaraj się wyskrobać odrobinę wosku łyżeczką dookoła knota.

 

KROK DRUGI

Wchłoń wosk za pomocą patyczka higienicznego.

Po zapaleniu knota, ostrożnie zanurz bawełniany koniec patyczka w nowo tworzącej się kałuży stopionego wosku. Musisz postarać się wchłonąć bawełnianą końcówką patyczka trochę świeżo stopionego wosku. W ten sposób dasz knotowi szansę na walkę. Jeżeli robisz to prawidłowo, od razu zauważysz, że świeca zaczyna się lepiej palić. Płomień będzie zdecydowanie wyższy i jaśniejszy.

Wchłaniaj stopiony wosk ostrożnie, aby nie ugasić płomienia patyczkiem higienicznym. Jeśli bawełniana końcówka patyczka zapali się, po prostu szybko ją wyciągnij i zdmuchnij płomień. Możesz też rozważyć przygotowanie miseczki z wodą na taką ewentualność.

 

KROK TRZECI

Jeśli twoja świeczka ma więcej niż jeden knot, powtórz ten zabieg jeszcze raz. Tym razem odpal wszystkie knoty jednocześnie. Możesz potrzebować więcej niż jednego patyczka higienicznego.

Jeden patyczek może nie wystarczyć do wchłaniania stopionego wosku. Wszystko zależy od tego, jakiej długości są pozostałe knoty. Przypominamy, że optymalna długość dla knotów to ok. 5 mm.

Pamiętaj, że starasz się wchłaniać jedynie minimalną ilość roztopionego wosku. Jeśli knot się pali i nie gaśnie, możesz zakończyć. Jeśli pozbędziesz się zbyt dużej ilości wosku, wytworzy się tunel. Twój knot nigdy go nie pokona i świeca znów zacznie gasnąć.

Jeśli płomień urósł do odpowiedniej wysokości i świeca nie przestała się palić po kilku minutach po odpaleniu, to prawdopodobnie już nie zgaśnie.

 

KROK CZWARTY

Ciesz się swoją świecą !

Proces wchłaniania wosku patyczkiem higienicznym wymaga trochę cierpliwości i czasu. Jest to jednak bardzo prosty sposób na uratowanie zatopionego knota świecy. Twoje knoty powinny się teraz prawidłowo palić. Możesz więc pozwolić sobie na chwilę relaksu i zapalić świecę.

Jeżeli masz większą świecę, możesz spróbować wyłowić wosk łyżeczką. Jest to zdecydowanie mniej czasochłonna czynność. Natomiast robiąc to łyżeczką, możesz wyłowić zbyt dużą ilość wosku, przez co świeca będzie tunelować.

Masz jakiś inny sposób na uratowanie zatopionych knotów? Koniecznie daj nam znać!

 

Zasady palenia świeczek sojowych w pigułce

Jak pisaliśmy na początku artykułu, aby palenie Twojej świecy było sukcesem, warto zapoznać się z zasadami jej użytkowania.

Świeca zapachowa to bardzo wdzięczny produkt. Prawie każdy ma chociaż jedną świecę zapachową w domu.

Chcąc długo cieszyć się jej zapachem, warto zadbać o wszystko, czego potrzebuje. Zadbaj o to, aby Twoja świeca nie przestała się palić.

Poniżej najważniejsze zasady, o których należy pamiętać.

1. Knot powinien mieć około 5 mm długości, jeśli ma więcej skróć go. Szanujący się producenci świec zapachowych dostarczają produkt gotowy do użycia. Nie ma więc konieczności skracania go przed pierwszym paleniem.

Zwracaj uwagę na długość knota przed każdym ponownym odpaleniem. Jeśli jest zbyt długi, koniecznie go skróć. Możesz zrobić to palcami lub specjalnymi obcinakami. Uważaj, aby pozostałości knota nie pozostały na powierzchni wosku. Może to negatywnie wpłynąć na jakość palenia.

2. Postaw swoją świecę na stabilnym podłożu, z daleka od przeciągów. Zapewni to równomierne wypalanie i uwalnianie zapachu. Płomień będzie równy i zapewni prawidłowe wytopienie wosku.

3. Pozwól, aby wosk roztopił się do samego brzegu szkła. Dzięki temu unikniesz tunelowania. A świeca wypali się prawidłowo do samego końca.

Wosk sojowy ma niską temperaturę topnienia. Zazwyczaj wystarczy kilkanaście minut do uzyskania jednolitej tafli.

Ważne! Podczas pierwszego palenia, świeca powinna palić się około dwóch godzin. Pozwoli to prawidłowo nasiąknąć knot woskiem.

Teraz już wiesz wszystko. Miłego palenia Twojej świecy! Pozwól sobie na odrobinę relaksu. Zanurz się w swoim ulubionym zapachu i napawaj tą piękną chwilą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *