Zalety wosku sojowego – Dlaczego warto wybrać wosk sojowy?

Zalety wosku sojowego – Dlaczego wosk sojowy jest lepszy?

Zdejmij pokrywkę i powąchaj! Są rzeczy, których nie da się opowiedzieć, bez wątpienia są nimi zapachy… Jak inaczej podjąłbyś decyzję o tym, jaką świecę kupić do swojego domu? Sprawdzasz etykietę, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj wosku będziesz spalać? Czy to ma znaczenie?

Świeca sojowa, świecy sojowej nie równa

To że świeca nosi nazwę sojowej wcale niekoniecznie oznacza to, że jest wykonana w 100% z wosku sojowego. Parafina jest obecnie najczęściej stosowanym woskiem do świec. W celu obniżenie kosztów produkcji część producentów świec sojowych do wosku sojowego dodaje domieszki parafiny, stearyny, lub innych mieszanek utwardzających świecę i poprawiających jej wygląd. Domieszki wosków to kuszące rozwiązanie dla dużych rozlewni świec „sojowych” ponieważ obniżają koszty produkcji, świece są powtarzalne, a ich wygląd estetyczny, bez względu na precyzję rozlewania wosku. W przypadku świec w 100% wykonanych z wosku sojowego wymagane są pewne umiejętności, wiedza i dokładność aby uzyskać estetyczny produkt końcowy. Praca z woskiem parafinowym nie wymaga tak dużej staranności i dbałości o szczegóły.

Z naturalnych, popularnych opcji na rynku dostępne są świece z wosku pszczelego oraz z wosku sojowego. Ze wszystkich tych opcji, wosk sojowy jest najbardziej korzystny zarówno dla Ciebie, jak i środowiska. Dlatego w BARPAGO nasze naturalne świece wykonane są w 100% z wosku sojowego. Jednak korzyści zdrowotne i środowiskowe to nie jedyne zalety wosku sojowego.

W tym artykule poznasz zalety wosku sojowego…

 

Czym jest wosk sojowy?

Wosk sojowy jest w 100% naturalnym woskiem otrzymywanym z nasion soi. Po zebraniu ziarna, nasiona są czyszczone, łamane, łuskane i zwijane w płatki. Z płatków ekstrahuje się olej sojowy (z niego pod wpływem odpowiedniej obróbki wytwarza się wosk sojowy), a pozostałe płatki wykorzystuje się jako składnik pasz dla zwierząt. Ten naturalny surowiec jest w pełni wykorzystany, wpisuje się zatem idealnie w ideologię Zero Waste. Dodatkowym autem jest biodegradowalność i odnawialność źródła jakim jest soja.

 

Zalety wosku sojowego:

Zalety wosku sojowego, poznaj 5 najważniejszych korzyści…

1. Wosk sojowy jest nietoksyczny i pali się czyściej, nie zawiera toksyn, substancji rakotwórczych ani substancji zanieczyszczających. Jako wosk roślinny nie wydziela żadnych szkodliwych produktów ubocznych ani nie wytwarza czarnej sadzy, która może plamić ściany i meble.

2.Wosk sojowy ma niższą temperaturę topnienia niż wosk parafinowy, dlatego świece sojowe będą palić się wolniej i nawet o 60% dłużej niż świece parafinowe.

3.Olejki eteryczne/zapachowe zawarte w zapachowej  świecy sojowej lepiej odparowują, dzięki czemu zapach będzie o wiele silniejszy i przyjemniejszy niż w ich parafinowych odpowiednikach. (Rekomendujemy jednak świece sojowe wyłącznie z olejkami eterycznymi!)

4.Wosk sojowy jest łatwiejszy do czyszczenia i ulega biodegradacji. Rozlany wosk sojowy można łatwo oczyścić za pomocą ciepłej wody z mydłem.

5.Wosk sojowy jest naturalny i wegański, jest otrzymywany z nasion soi, odnawialnego, roślinnego surowca. Wosk ten to uwodorniony olej sojowy, który w temperaturze pokojowej zamienia się w substancję stałą.

Zalety świec sojowych jednak na tym się nie kończą

Naturalne świece sojowe są lepsze od ich parafinowych odpowiedników ponieważ:

-są mniej podatne na wywoływanie alergii niż parafina

-gwarantują długi czas palenia, co czyni je bardziej opłacalnym zakupem w porównaniu ze świecami z wosku pszczelego czy parafinowych

naturalne świece sojowe oparte na bazie olejów eterycznych, świetnie posłużą do aromaterapii

-są dostępne w wielu wariantach zapachowych

-odpowiednio palone, nie tunelują (wystarczy stosować się do zaleceń producenta)

-świece sojowe to zdrowy, naturalny wybór

Podsumowując, dlaczego naturalne świece sojowe są najlepszym wyborem?

Świece zapachowe można znaleźć w domach niemal każdego. Podobnie jak większość rzeczy, jeśli chodzi o wosk do świec, najlepszym wyborem będzie ten naturalny. Dlatego świece BARAPAGO wykonane są jedynie z wosku sojowego, drewnianych knotów i olejków eterycznych. Taki dobór komponentów naturalnej świecy zapachowej zapewnia czystsze spalanie, niepowtarzalny zapach, który zostanie z Tobą na dłużej oraz piękne chwile wypełnione relaksem i odprężeniem, za sprawą autorskich, aromaterapeutycznych kompozycji. Odwiedź nasz sklep internetowy i przynieś jedną z naszych kreacji do swojego domu.

Zalety wosku sojowego względem innych opcji są niepodważalne i bezdyskusyjne. Następnym razem decydując się na zakup świecy zapachowej rozważ zalety wosku sojowego, warto sięgać po naturalne i trwałe rozwiązania. Zwracaj uwagę na składy kupowanych świec, sięgaj po te które zawierają prawdziwe olejki eteryczne i czysty wosk sojowy. Musisz nam uwierzyć, poczujesz różnicę i już nigdy nie zechcesz sięgnąć po inną świecę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *