Dyfuzor zapachowy do samochodu – czy jest bezpieczny?

Dyfuzor zapachowy do samochodu z olejkami eterycznymi

Entuzjaści olejków eterycznych chcieliby cieszyć się z korzyści aromaterapii zawsze i wszędzie. Jeśli jesteś jedną z tych osób… Prawdopodobnie masz naturalny dyfuzor olejków eterycznych w swojej sypialni, łazience, kuchni, samochodzie lub nawet w swoim biurze! Niektórzy skraplają olejkami eterycznymi nawet bransoletki z kamienia, aby cieszyć się swoimi ulubionymi zapachami przez cały dzień!

Dlaczego warto używać zawieszek z olejkami eterycznymi w samochodzie?

Sporą część naszego życia spędzamy w samochodach (w drodze do pracy, z pracy, w korkach). W związku z czym na wewnętrznych lusterkach często wieszamy piankowy odświeżacz powietrza. Część z nasz sięga także po zdrowszy odpowiednik, naturalny dyfuzor olejków eterycznych.

Przyjemne zapachy umilają przebywanie w aucie. Nieraz pomagają walczyć ze stresem związanym z prowadzeniem samochodu i nadają wewnątrz pojazdu przyjemny zapach.

Istnieje jednak wiele mitów, które skłaniają ludzi do zastanowienia: „Czy używanie dyfuzorów olejków eterycznych w samochodzie jest bezpieczne?”. Dyfuzja olejków eterycznych jest nie tylko bezpieczna, ale może również faktycznie poprawić Twoje wrażenia z jazdy i ogólne samopoczucie.

Dyfuzor zapachowy do samochodu – czym jest?

Dyfuzor zapachowy to nic innego jak samochodowy odświeżacz powietrza. Zawieszki zawierające w swoim składzie olejki eteryczne będą dodatkowo pełnić funkcję narzędzia do aromaterapii. Poznaj bliżej naturalny odświeżacz powietrza do samochodu i jego najważniejsze cechy.

Oto kilka przydatnych informacji na temat użytkowania naturalnego dyfuzora samochodowego.

Dyfuzory nie zaparują Twojego samochodu

Największą obawą osób rozważających zakup samochodowego dyfuzora olejków eterycznych jest możliwość zaparowania szyb (przecież gdzieś te olejki muszą się osadzać). Para na szybie może ograniczyć widoczność i spowodować potencjalne zagrożenie. Czy naturalne zawieszki zapachowe mogą przyczyniać się do zaparowania szyby?

Tak naprawdę olejki eteryczne nie ulatniają się tak szybko. Nie mogą więc przyczynić się, w żadnej mierze do szybszego parowania szyb.

Jeśli jednak zaparują Ci szyby w samochodzie, po prostu włącz klimatyzację z nawiewem na przednią szybę. Upewnij się, że masz ustawioną opcję grzania i wyłącz przycisk cyrkulacji powietrza. To natychmiast oczyści Twoje okna z nagromadzonej pary wodnej i pozwoli Ci cieszyć się dodatkową sesją aromaterapii przed podróżą!

Nasze dyfuzory są małe i subtelne

Kolejnym zmartwieniem wielu osób myślących o dodaniu dyfuzora samochodowego do swojego aromaterapeutycznego arsenału jest dekoncentracja w trakcie jazdy.

Szklany dyfuzor zapachowy  BARPAGO napełniony olejkami eterycznymi nie zakłóca widoczności w czasie jazdy. Ze względu na swoje niewielkie wymiary, nie będzie Cię dekoncentrował.

W przeciwieństwie do urządzeń nebulizujących nasz szklany dyfuzor zapachowy do samochodu jest mały i subtelny. Dzięki załączonemu do zawieszki dyfuzora sznurkowi możesz samodzielnie regulować wysokość, na której znajduje się Twój dyfuzor. Jeśli jednak nadal masz wątpliwości, poza lusterkiem wewnętrznym dyfuzor możesz również przymocować do kratki nawiewu samochodowego.

Zapach czystych olejków eterycznych w szklanej zawieszce jest znacznie silniejszy niż ten z tradycyjnego dyfuzora! Dzięki w 100% naturalnej recepturze nie będzie też wywoływać bóli głowy lub mdłości, jak to bywa w przypadku syntetycznych aromatów.

Aromaterapia może poprawić twoją czujność

Skoro już wiemy, że olejki eteryczne nie zagrażają bezpieczeństwu jazdy, dlaczego nie dodać elementu aromaterapii do codziennej podróży samochodem?

Olejki eteryczne mogą obniżyć stres związany z jazdą. Ponadto zwiększą Twoją czujność i koncentrację, istotnie wpłyną więc na czynniki zapewniające bezpieczną podróż za kółkiem. Dodanie kilku kropli olejku miętowego lub cytrusowego do dyfuzora samochodowego doda Ci energii i poprawi koncentrację za każdym razem, gdy usiądziesz za kierownicą.

Z kolei olejek eteryczny z mięty pieprzowej doskonale łagodzi wszelkie objawy choroby lokomocyjnej, dlatego idealnie sprawdzi się podczas długiej podróży z całą rodziną. Olejki eteryczne, eukaliptusowy i cytrynowy ponadto pomagają usunąć nieprzyjemny zapach z pojazdu.

 

Podsumowanie

Nie musisz się już zastanawiać czy używanie dyfuzora olejków eterycznych w samochodzie jest bezpieczne. Tak naprawdę olejki eteryczne mogą jedynie zapewnić Ci większy komfort i przyjemny zapach podczas jazdy. Wybierając szklane zawieszki z drewnianą zakrętką to Ty regulujesz intensywność zapachu, odpowiadającą Twoim preferencjom i komfortowi.

Rozważ zakup naszej imponującej linii, wysokiej jakości zapachów i niezawodnych szklanych dyfuzorów samochodowych spełniających wszystkie Twoje potrzeby w zakresie aromaterapii.

Koniecznie wypróbuj dyfuzor olejków eterycznych do samochodu, mały dyfuzor zapachowy o długiej trwałości to zdrowe i ekonomiczne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *