Potrzebujesz zapachowe świeczki sojowe w pracy – oto dlaczego!

Zapachowe świeczki do pracy – po co?

Czy nie jest cudownie wejść do swojego domu i zostać powitanym przez urokliwy aromat palącej się świecy zapachowej? Każdy z nas to lubi.

Ale czy wiedziałeś, że równie wspaniały efekt możesz uzyskać w swoim miejscu pracy? 

Oto kilka powodów, dla których powinieneś mieć zapachowe świece sojowe w swoim biurze!

Istnieje ścisły związek między otaczającymi nas zapachami a produktywnością

Motywacja jest niezbędna, aby osiągnąć sukces, zarówno na tle zawodowym jak i osobistym. Nie ma cienia wątpliwości, że  zmotywowani jesteśmy bardziej produktywni, a czas spędzony nad nowymi projektami płynie szybciej i przynosi pożądane rezultaty.

Jednak niestety jak to w życiu, czasem trudno jest wykrzesać z siebie kreatywność, ogarnia nas poczucie bezsilności i dopada demotywacja.

Warto zatem zadbać o dobrą atmosferę sprzyjającą naszej produktywności.  Niewątpliwie czysta, zadbana przestrzeń w akompaniamencie ulubionych nut zapachowych sprzyja kreatywnemu myśleniu i napędza do działania. Dlatego świece zapachowe to przydatne narzędzie w pracy umysłowej. 

Jak to działa?

Kiedy nasze nozdrza wykryją zapach, a konkretnie jego cząsteczki (ligandy), powstają enzymy, które wysyłają sygnały bezpośrednio do różnych części mózgu, w celu ich przetworzenia. Następnie uruchamia się nasza sieć neuronowa, która rozsyła informację na temat zapachu do różnych lokalizacji w obrębie mózgu. Pierwszą z nich jest opuszka węchowa, która pomaga nam zidentyfikować rodzaj zapachu, który właśnie wyczuliśmy. W telegraficznym skrócie, miejscem w mózgu, który odpowiada za reakcję organizmu na dany zapach jest układ limbiczny, to on reguluje nasze emocje, doznania, wspomaga proces uczenia się i zapamiętywania.

Układ limbiczny wchodzący w skład ośrodkowego układu nerwowego potęguje doznania (w tym przypadku zapachowe), może wywoływać zarówno pozytywne odczucia jak i te negatywne. Węch jest bowiem jednym z 5 podstawowych zmysłów człowieka, ostrzega przed niebezpieczeństwem, reguluje procesy zapamiętywania, bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie i emocje. Raz wyłapany zapach zostaje zapamiętany i zakodowany w mózgu na przyszłość. Oddziałuje na pamięć długotrwałą, wyżej opisane procesy składają się na pamięć węchową. 

Jak często w dzieciństwie byliście podekscytowani wstawaniem z łóżka za każdym razem, gdy poczuliście zapach smażącej się jajecznicy na patelni w kuchni? Prawdopodobnie do dziś zapach przykładowej smażonej jajecznicy wywołuje w was pozytywne emocje, przywodzące na myśl beztroskę lat dziecięcych. To tylko jeden z wielu przykładów, potwierdzający niebagatelny wpływ pamięci węchowej na nasze samopoczucie i zdrowie

Ta sama teoria ma zastosowanie w każdym obszarze naszego życia, także w pracy. 

Warto więc wprowadzić do swojego biura kilka zapachowych świec sojowych, piękne zapachy wspomogą wasze procesy myślowe i poprawią koncentrację, co bezpośrednio przełoży się na lepsze wyniki w pracy.

Badania wykazują, że zapachy takie jak cytryna, lawenda, drzewo sandałowe, jaśmin, ylang-ylang, róża i mięta pieprzowa mogą poprawić produktywność i zmniejszyć obciążenie pracą. Te zapachy są stosowane w wielu miejscach pracy (szczególnie w Państwach Zachodnich) jako strategia wspomagania produktywności.

Na przykład w Japonii, niektóre firmy zaczęły rozprowadzać zapach cytryny i rozmarynu przez otwory wentylacyjne klimatyzacji, aby pomóc pracownikom zmotywować się do pracy i zachować produktywność przez cały dzień, a przy tym poprawić ich nastrój. 

 

Różne zapachy tworzą różne nastroje

Podobnie jak w domu, wybierając zapach do pracy należy dobrać odpowiednie zapachy, aby wywołać pożądany nastrój.

Jeśli ciekawi Cię, który zapach będzie odpowiedni na Twoje liczne nastroje w ciągu dnia, możesz się zdziwić – istnieje idealny zapach na każdy nastrój! Szukasz inspiracji i pomysłów przed porannym spotkaniem? Spróbuj mięty pieprzowej, cynamonu lub kombinacja tych dwóch olejków eterycznych a z pewnością pobudzą twoją kreatywność.

Zapach rozmarynu sprawdzi się gdy będziesz potrzebował czegoś, co pomoże Ci przetrwać pracowity, intensywny dzień.

Lawenda zaś jest doskonałym wyborem, jeśli oczekujesz czegoś bardziej relaksującego i uspokajającego, tonującego napięcie, szczególnie w trudnym dniu.

Naturalne zapachowe świeczki sojowe występują w różnych wariantach zapachowych. BARAPGO w swojej szerokiej ofercie zapachowej posiada świece zapachowe w szkle zarówno wzmagające koncentrację jak i te relaksujące i tonujące

Zapachowe świece mają także inne zastosowania w biurze

Stwórz domową atmosferę

Dla wielu osób biuro jest jak drugi dom. Jednak w biurach nie zawsze pachnie tak dobrze, jak powinno. Często może to mieć wpływ na Twoje samopoczucie w pracy. Ale nie martw się, nasz szeroki wybór naturalnych świec sojowych może szybko rozwiązać ten problem. Receptury zapachowe oparte jedynie na bazie olejków eterycznych wprowadzą do Twojej pracy element aromaterapii. 

 

Maskowanie nieprzyjemnych zapachów

A skoro już o rozwiązaniach mowa, świece zapachowe  to doskonały sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu! Zwłaszcza w porze obiadowej. Niektóre produkty spożywcze, takie jak jajka, pozostawiają w biurze przytłaczający zapach, który może utrzymywać się przez dłuższy czas. Otwarcie okna w celu wywietrzenia zapachu nie zawsze jest skuteczne, ale świece zapachowe mogą szybko pomóc pozbyć się uciążliwego zapachu.

Element wystroju

Świece zapachowe BARPAGO z drewnianym knotem mają także doskonałe walory dekoracyjne. Każdy, kto kiedykolwiek pracował w biurze, wie, jak nudne może być biurko bez elementów dekoracyjnych.  

Pomimo prób różnych technik personalizacji biurka, nadal panuje nuda, która sprawia, że życie zawodowe bywa trudne, a dodatkowo często towarzyszący pracy stres nie pomaga w poprawie jakości pracy i naszej produktywności. Można jednak złagodzić tę aurę, używając pięknej świecy jako elementu wystroju który nada twojemu stanowisku wyjątkowego charakteru. Świece zapachowe są dostępne w różnych stylach, od prostych, ozdobnych, do naprawdę „egzotycznych”.

Sprawdź świece zapachowe z wosku sojowego marki BARPAGO, wykonane z szkła wielokrotnego użytku, które z pewnością odmienią wygląd Twojego biurka. Jeśli więc poczujesz się przytłoczony stresem w pracy, możesz na nie spojrzeć lub powąchać, aby się zrelaksować. W naszej ofercie z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Dodatkowo po wypaleniu eleganckie słoiki po świecach zapachowych BARAPGO posłużą Ci jako pojemnik na przybory biurowe – zajrzyj do naszego artykułu jak wykorzystać słoik do świecy ponownie. 

Piękna zapachowa świeca może być także pomysłem na prezent dla kolegi/koleżanki z biura.

Oczywiście wrażenia zapachowe są indywidualnym odczuciem. Nawet jeśli podoba Ci się zapach świecy sojowej, powinieneś najpierw zapytać swoich współpracowników czy dany zapach im odpowiada. W ten sposób stworzysz w swoim miejscu pracy atmosferę korzystną dla wszystkich! Świeca sojowa Głęboki Relaks to zapach powszechnie lubiany- wypróbuj go już dziś! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *