Dlaczego wosk sojowy jest lepszy? Zalety wosku sojowego

Zdejmij pokrywkę i powąchaj! Są rzeczy, których nie da się opowiedzieć, bez wątpienia są nimi zapachy… Jak inaczej podjąłbyś decyzję o tym, jaką świecę kupić do swojego domu?

Jednak zapach Twojej ulubionej świecy to nie wszystko. Sprawdzasz etykietę, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj wosku będziesz spalać? Czy ma to jakiekolwiek znaczenie?

Warto sięgać po świece z wosku sojowego.

Dlaczego wosk sojowy jest lepszy? Zapewnia czystsze spalanie Twojej świecy i jest zdrowszą alternatywą dla tradycyjnych świec z parafiny.

W tym artykule poznasz najważniejsze zalety wosku sojowego.

Świeca sojowa, świecy sojowej nie równa

To, że świeca nosi nazwę sojowej, wcale niekoniecznie oznacza, że jest wykonana w 100% z wosku sojowego.

Parafina jest obecnie najczęściej stosowanym woskiem do świec. Niestety jest pochodną ropy naftowej i zawiera wiele szkodliwych substancji.

W celu obniżenie kosztów produkcji część producentów świec sojowych do wosku sojowego dodaje domieszki parafiny, stearyny, lub innych mieszanek utwardzających świecę i poprawiających jej wygląd.

Domieszki wosków to kuszące rozwiązanie dla dużych rozlewni świec „sojowych” ponieważ obniżają koszty produkcji. Dodatkowo świece są powtarzalne, a ich wygląd estetyczny, bez względu na precyzję rozlewania wosku.

W przypadku wosku sojowego do produkcji świec wymagane są pewne umiejętności, wiedza i dokładność, aby uzyskać estetyczny produkt końcowy. Praca z woskiem parafinowym nie wymaga tak dużej staranności i dbałości o szczegóły.

Z naturalnych rozwiązań na rynku dostępne są świece z wosku pszczelego oraz z wosku sojowego. Ze wszystkich tych opcji, wosk sojowy jest najkorzystniejszy zarówno dla Ciebie, jak i środowiska.

Dlatego w BARPAGO nasze naturalne świece wykonane są w 100% z wosku sojowego.

Jednak korzyści zdrowotne i środowiskowe to nie jedyne zalety wosku sojowego.

 

Czym jest wosk sojowy?

Wosk sojowy wytwarzany jest z nasion soi, jest w 100% naturalnym woskiem. Po zebraniu ziarna, nasiona są czyszczone, łamane, łuskane i zwijane w płatki. Z płatków ekstrahuje się olej sojowy. Z niego pod wpływem odpowiedniej obróbki wytwarza się wosk sojowy. Pozostałe płatki wykorzystuje się jako składnik pasz dla zwierząt. Ten naturalny surowiec jest w pełni wykorzystany, wpisuje się zatem idealnie w ideologię Zero Waste. Dodatkowym autem jest biodegradowalność i odnawialność źródła, jakim jest soja.

 

Zalety wosku sojowego

Poznaj 5 najważniejszych zalet świecy wykonanej z wosku sojowego:

1. Wosk sojowy jest nietoksyczny. Podczas palenia wosku sojowego nie wydzielają się toksyny, substancje rakotwórcze ani zanieczyszczające. Jako wosk roślinny nie wydziela żadnych szkodliwych substancji. Nie wytwarza czarnej sadzy, która może plamić ściany i meble.

2. Wosk sojowy ma niską temperaturę topnienia. Dlatego świece z wosku sojowego będą palić się wolniej. To nawet o 60% dłuższy czas palenia świecy sojowej w porównaniu ze świecami parafinowymi.

3. Olejki eteryczne/zapachowe zawarte w zapachowej  świecy sojowej lepiej odparowują. Dzięki czemu zapach będzie o wiele silniejszy i przyjemniejszy niż w ich parafinowych odpowiednikach. Rekomendujemy jednak świece sojowe wyłącznie z olejkami eterycznymi! 

4. Wosk sojowy jest łatwiejszy do czyszczenia i ulega biodegradacji. Rozlany wosk sojowy można łatwo oczyścić za pomocą ciepłej wody z mydłem.

5. Wosk sojowy jest naturalny i wegański. Jest otrzymywany z nasion soi, odnawialnego, roślinnego surowca. Wosk ten to uwodorniony olej sojowy, który w temperaturze pokojowej zamienia się w substancję stałą.

Dlaczego wosk sojowy jest lepszy?

Naturalne świece sojowe są zdrowsze i trwalsze parafinowych

-są mniej podatne na wywoływanie alergii niż świece parafinowe

-gwarantują długi czas palenia (niska temperatura topnienia), co czyni je najbardziej opłacalnym zakupem

naturalne świece sojowe oparte na bazie olejów eterycznych, świetnie posłużą do aromaterapii

-są dostępne w wielu wariantach zapachowych

-odpowiednio palone, nie tunelują (wystarczy stosować się do zaleceń producenta)

-świece sojowe to po prostu zdrowy, naturalny wybór

Dlaczego naturalne świece sojowe są najlepszym wyborem?

Świece zapachowe można znaleźć w domu niemal każdego. Jeśli chodzi o wosk do świec, najlepszym wyborem będzie ten naturalny.

Zalety wosku sojowego względem innych opcji są niepodważalne i bezdyskusyjne. Następnym razem kupując świecę zapachową, rozważ zalety wosku sojowego. Warto sięgać po naturalne i trwałe rozwiązania. Zwracaj uwagę na składy kupowanych świec. Sięgaj po te, które zawierają prawdziwe olejki eteryczne i czysty wosk sojowy.

Świece BARAPAGO wykonane są jedynie z wosku sojowego, drewnianych knotów i olejków eterycznych.

Taki dobór surowców naturalnej świecy, wykonanej z wosku sojowego, zapewnia czystsze spalanie i niepowtarzalny zapach, który zostanie z Tobą na dłużej. A także piękne chwile wypełnione relaksem i odprężeniem, za sprawą autorskich, aromaterapeutycznych kompozycji. Odwiedź nasz sklep internetowy i przynieś jedną z naszych kreacji do swojego domu.

Zaufaj nam, poczujesz różnicę i już nigdy nie zechcesz sięgnąć po inną świecę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *