Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Szałwia Biała – Kadzidło Naturalne

21,00 

Lawenda – Kadzidło Naturalne

21,00 

Yerba Santa – Kadzidło Naturalne

22,00 

Smocza Krew – Kadzidło Naturalne

25,00 

Palo Santo – Kadzidło Naturalne (50 g)

15,00 

Kadzidła to wyjątkowy produkt.

Historia ich zastosowania jest bardzo długa i przypisuje się jej zarówno znaczenie religijne jak i kulturowe.  Kolebką naturalnych kadzidełek są kraje azjatyckie, a szczególnie Indie. Z indyjskiej kultury wywodzi się zwyczaj ofiarowania zapachu (gandapuja) oraz dymu (sang), praktykowane w staro tybetańskiej religii.

W Indiach i Tybecie kadzidła zapachowe są uznanym źródłem przyjemnego zapachu, mającym pobudzać zmysły, przynosić fizyczną przyjemność i uczucie spokoju.

Kadzidła i kadzidełka – Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Zarówno kadzidła jak i kadzidełka mają szerokie zastosowanie. Są chętnie wykorzystywane do medytacji, praktykowania uważności, uzdrawiania, oczyszczania i zapewniają odprężenie.

Dymowi kadzideł przypisuje się właściwości metafizyczne, mające umożliwić połączenie między światem duchowym i materialnym.

Jeśli wierzyć lokalnym przekonaniom wielu azjatyckich wierzeń, kadzidła mają moc ochronną przed złą energią.

W hinduizmie słyną przede wszystkim z mocy oczyszczania i uwalniania od złych mocy. Według wierzeń ich palenie ma za zadanie dotarcie modlitw do bogów i bożków. Buddyści wykorzystują kadzidła do praktyki duchowej i medytacji.

Paleniu kadzideł przypisuje się różne intencje, dlatego niektóre z nich mają dość tajemnicze i nie do końca zrozumiałe nazwy, często pochodzące od nazw „patronów” danej intencji.

Kadzidła czy kadzidełka – Jaka jest różnica?

Choć potocznie nazewnictwo jest wymienne, kadzidła i kadzidełka to nie to samo. Kadzidła to w pełni naturalny, surowy produkt, niczym niebarwiony, nienasączany i nie ulepszany. Tradycyjne kadzidła powstają na bazie dawnych receptur i mieszanek ziołowych. Ich zapach jest bardzo specyficzny, często dymny, ziemisty i ciężki. Kadzidła są najczęściej wykorzystywane do praktyki uważności, medytacji czy jogi.

Kadzidełka natomiast są produktem wzmacnianym, bardziej pachnącym ( najczęściej nasączanym w olejkach zarówno syntetycznych jak i eterycznych). To wynalazek dzisiejszych czasów. Kadzidełka mogą mieć różne zapachy, w zależności od tego, w jakim olejku zostały nasączone. Na rynku znajdziesz kadzidełka między innymi o zapachu róży, lawendy, jaśminu czy drzewa sandałowego.

Zarówno kadzidła jak i kadzidełka mogą przybierać najróżniejsze kształty, występują w formie patyczków, stożków, spiralek i wielu innych.

Kadzidła a kadzidełka – co lepsze?

Wybór jest uzależniony od Twoich upodobań i potrzeb. Jeśli poszukujesz alternatywy dla odświeżacza powietrza, dyfuzora lub świeczki i zależy Ci żeby ładnie pachniało, wybierz kadzidełka zapachowe. Ich zapach jest znacznie subtelniejszy i lżejszy od tradycyjnych kadzideł.  Większość zapachów kadzidełek oferuje lekkie orientalne nuty kwiatowe, słodkawe i piżmowe. Zapach ten często jest kojarzony ze sklepikami z indyjskimi dodatkami, czy herbaciarniami.

Jeśli poszukujesz kadzideł do celów medytacyjnych wybierz te w 100% naturalne. Palo Santo czy Yerba Santa pachną zupełnie inaczej niż kadzidełka zapachowe. Są dużo intensywniejsze i mają specyficzny zapach, warto mieć to na uwadze, decydując się na zakup.

Tradycyjne kadzidła – na co warto zwrócić uwagę?

Tradycyjne kadzidła odkrywają swoje walory dopiero w momencie odpalenia. Bardzo często ich zapach w formie niepalonej jest lekko ziemisty i surowy. Wynika to z procesów, w jakich powstają. Do wytwarzania kadzideł tradycyjnych wykorzystywany jest proces fermentacji i suszenia. Dlatego nie należy sugerować się ich zapachem przed odpaleniem. Cała magia zaczyna się wtedy, kiedy ulatniający się dym zaczyna roztaczać swoją aurę.

Pamiętaj też, że kadzidło naturalne nigdy nie będzie pachniało jak olejek eteryczny w czystej postaci, np. Palo Santo czy Drzewo Sandałowe. Kadzidło to produkt o złożonym, bogatym zapachu. Niektóre zapachy będą przywodzić na myśl wędzonkę, inne będą lekko żywiczne, cytrusowe i drzewne.

Jeśli obawiasz się, że tradycyjne kadzidła będą dla Ciebie zbyt intensywne, zacznij od kadzidełek zapachowych lub kadzideł z dodatkiem olejków eterycznych. Zapach kadzideł z olejkami eterycznymi będzie jednak delikatniejszy niż w przypadku kadzidełek zapachowych.

Wszystkie kadzidła są produktem rzemieślniczym. Czas palenia jest uzależniony od rodzaju, grubości a także długości kadzidła oraz co ważne, od wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

Kadzidła i Kadzidełka – dla kogo?

Czy aby korzystać z naturalnego kadziła musisz wyznawać buddyzm, medytować czy praktykować jogę? Zdecydowanie nie. To świetny produkt dla każdego. Choć z założenia kadzidła są przeznaczone do praktyk medytacyjnych, może ich używać każdy. Kadzidło naturalne to najbardziej organiczna i najczystsza forma kadzidła. Kadzidła wykazują szereg właściwości korzystnych dla naszego organizmu. Dezynfekują powietrze, poprawiają nastrój i samopoczucie. Niektóre z nich dodatkowo odstraszają owady.

Czy mogę używać kadzidełka zapachowego do praktykowania jogi i medytacji? Jak najbardziej. Zapach kadzidełek zapachowych jest dużo subtelniejszy od kadzideł naturalnym, niemniej nie umniejsza on właściwościom kadzidła. Orientalne i kwiatowe, subtelne nuty pomogą Ci się wyciszyć, osiągnąć skupienie i spokój. Nie są to produkty zaklepane dla jednej konkretnej grupy odbiorców. Możesz je palić kiedy tylko chcesz, dla własnej przyjemności czy zapachu.